Hakkımızda

Tarım sektörüne hizmet vermekte olan KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU, 2001 yılında KÖKLÜ TARIM adı ile perakende sektörüne hizmet ederek iş yaşamına başlamıştır. Temsilcisi olduğu firmalarla belli bir süre yol arkadaşlığı yaptıktan sonra 2005 yılında AGROMER BİOSAN LTD. ŞTİ. unvanıyla şirketini kurmuş, AGROMER PLANT NUTRITION markası ile T.C. Tarım Bakanlığı’ndan organik ve kimyevi gübre sınıflarında 160 farklı üründe tescillerini alıp bununla birlikte ISO 9001 kalite yönetim sistemi gibi birçok yönetim sistemlerini de bünyesinde uygular hale gelmiştir. Türkiye genelinde Pancar Ekicileri Birliği (PANKOBİRLİK), Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) başta olmak üzere Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarına tedarik sağlamaktadır. AGROMER BİOSAN LTD. ŞTİ aynı zamanda portföyünde olmayan Avrupa Birliği içerisinde Yunanistan’ın önde gelen NPK gübre üreticisi olan ZIKO S.A firması ile Türkiye distribütörlüğü anlaşmalarını gerçekleştirerek çok özel formülasyonlara sahip ürünleri Türk çiftçileri ile tanıştırmayı hedeflemiştir.

Şirketler grubunun diğer üyelerinden biri olan FARMACHEM KİMYA ise 2011 yılında Mersin-Tarsus 1. Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş 7.600 m2 tesisinde otomatik NPK hattı 80.000 kg/gün – 100.000 L/gün ayrıca Süspansiyon Konsantre üretim hatları ile ıslanabilir kükürt üretiminde Türkiye’nin ilk sanayileşmiş kükürt tesisine sahiptir. Yıllık 1.000.000 L/yıl sıvı kükürt üretimi ve ülkemizin önemli kurum ve kuruluşlarına, başta AB Holding bünyesinde olan KONYA ŞEKER olmak üzere, Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarının “Private Label” (Fason) üretiminde önemli üreticilerindendir. FARMACHEM KİMYA aynı zamanda 2017 yılında kendi portföyünde olmayan; İtalya’nın önde gelen gübre üreticilerinden SOCIETA CHIMICA LARDEROLLO S.P.A firması ve yine İtalya’nın önde gelen hayvansal amino asit üreticilerinden olan SİCİT GROUP ile Türkiye distribütörlüğü anlaşmalarını gerçekleştirerek çok özel formülasyonlara sahip ürünleri Türk çiftçileri ile tanıştırmayı hedeflemiştir.

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU’nun diğer bir üyesi olan AGROKEY KİMYA LTD. ŞTİ. 2015 yılında Mersin merkezde stratejik ürün geliştirmek amacı ile kurulmuş olup, bünyesinde yavaş salınımlı NPK gübreleri ve grup şirketlerinin portföylerinde olmayan Ar-Ge ürünlerle donatılmış hidrofonik ve topraksız tarım ürünlerine uygun dizayn edilmiş ürünleriyle ve yanı sıra Hindistan firması olan Sulphur Mills Limited ile Türkiye distribütörlüğü ve “Private Label” (Fason) ürün anlaşmalarını gerçekleştirmiş ve ürün seçenekleriyle Türk çiftçilerine hizmet vermektedir.

Yine grup şirketlerimizden KEMİTO A.Ş. ise 1986 yılından bugüne sektörde bir çok üründe ilkleri ülkeye kazandırmış ülkemiz ve diğer ülkelerde bayi ağına sahip olan firma, tecrübesini 2019 yılında KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU’ na katmış, sektörün önemli kuruluşlardan biridir.

Tropikal meyve üretimi ve bu tropikal meyvelere dönük yüksek kaliteli gübreler üretim amacıyla 2020 yılında BANANA TURKO TROPİKAL BİTKİLER San ve Tic A.Ş kurulmuştur.

Köklü Şirketler Grubu tarımsal üretim alanlarındaki yenilikleri takip ederek kimyager, biokimyacı uzman ekibinin Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda enzim atik hidroliz yöntemi ve organik asit reaksiyon prosesleri, fermantörler ve reaktörler ile gübre değil formül üretmeyi hedef olarak belirlemiş ve bu doğrultuda KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU paydaşlarına en iyi ve en kaliteli hizmeti sunan, müşteri memnuniyeti en üst düzeyde gözeten “Tarımsal Sorunlara Doğru Çözümler” sloganı ışığında, bitkisel üretimde dikimden hasada kadar, çözüm ortağı olan şirketleri ile çevreye saygılı doğa dostu ürünler imal ederek faaliyetlerini bu sosyal sorumluluğun gerektirdiği ciddiyetle yapmaktadır.

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU’nun hedefi; yüksek verim, üstün kalite ve uygun maliyet değerlerine sahip çıkarak çiftçiler için yüksek bitki besin maddesi içerikli ve hedef odaklı özel formülasyonlara sahip bitki besin ürünleri üreten lider firma olmaktır.

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU ; Türk ve Dünya tarımında uzun soluklu bir sorumluluk üstlenmiştir. Ülke tarımının yüksek verimli tarıma geçişinde etkin bir biçimde rol alarak kaliteli bitki besin maddeleri ile hem çiftçilerine hem de bayilerine kaliteli ürünlerle birlikte teknik servis ve desteği de vermeyi hedeflemiştir. Bugün hedefleri doğrultusunda 430'dan fazla ürün çeşidi ve Türkiye genelinde 1.000’i aşkın bayii ağı ve 18 ülkede bulunan temsilcilikleri ile yıllık 16.800 Ton kapasiteli tesisinde, sürdürülebilir bir yaşam için dünyada tarımın devamlılığı ve azalan tarım alanlarında artan gübre kullanımının zorunluluğunu biliyor, ekolojik bir çevre oluşturma ve buna saygı duyma çerçevesinde doğal, kaliteli ve doğru ürünler üretmeye devam ediyoruz. Siz değerli iş ortaklarımızı, paydaşlarımızı, bayilerimizi ve kıymetli çiftçilerimizi geçmişte olduğu gibi gelecekte de daha iyi ürünlerle buluşturacağımızın sözünü veriyoruz..

Sosyal Medya